GURGU GURGU Į KAZIUKO TURGŲ

Toks raginimas šiemet gerą savaitę kvietė į šventę visą Kėdainių r. Akademijos gimnazijos „Kaštono“ skyriaus bendruomenę. Iš anksto mažieji ruošėsi mugei: kiekviena grupė savo erdves pasipuošė mugės atributika, gamino suvenyrus, o namuose, padėdami mamoms, kartu kepė įvairius kepinius. O kad šventė būtų dar linksmesnė, pasikvietė buvusius „kaštoniukus“ – dabar jau pradinių klasių mokinius ir jų bendraklasius.
Išaušus Kaziuko mugės rytmečiui kiekvienoje grupėje ugdytinių tėveliai prekybai padėjo paruošti stalus. Ir ko tik čia nebuvo: suvenyrų, papuošalų, paveikslėlių... Nuo saldumynų įvairovės akys raibo, o nuo kvapų net seilės tįso...
Štai ir laukti svečiai atvyko. Juos salėje su daina ir šokiu sutiko meninio ugdymo mokytoja Violeta Jankauskienė. Skyriaus vedėja Lina Činikienė pradinukams padėkojo, kad šie nepasididžiavo, atėjo į šventę, įteikė kiekvienam po padėką-leidimą ir visus pakvietė keliauti per grupes, įsigyti mažųjų paruoštų prekių.
Mažiesiems sunkiai sekėsi suvaldyti jaudulį, kai juos apstojo toks būrys pirkėjų. Ir rankutė kartais sudrebėdavo paduodant prekę ar imant pinigėlį, ir žodį kartais ištarti buvo sunku. Bet jiems į pagalbą tuoj atskubėjo grupių mokytojos ir mokytojo padėjėja.
Kai prekyba baigėsi, visi susirinko į salę bendram šokiui. Šventės įspūdžių buvo visiems – tiek mažiesiems „kaštoniukams“, tiek pradinių klasių mokinukams. Atsisveikinome ir pasižadėjome susitikti kitame bendrame renginyje.
Dabar „kaštoniukai“ skaičiuoja uždirbtus pinigėlius ir svarsto, kokiai edukacijai juos panaudoti.

Kėdainių r. Akademijos gimnazijos „Kaštono“ skyriaus vedėja Lina Činikienė,
                    logopedė Danutė Deimantavičienė