Renginiai                                                                              

Antrokai mokėsi plaukti
 
Plaukimas – puiki fizinio aktyvumo forma. Medikai, kūno kultūros ir sporto specialistai, visuomenės atstovai pripažįsta teigiamą plaukimo poveikį. Ši sporto šaka stiprina nugaros raumenis, lavina taisyklingą laikyseną, reguliuoja vaiko svorį ir stiprina raumenis. Teigiama, jog ir po vienkartinio pasiplaukiojimo pagerėja širdies darbas, kraujotaka. Lyginant su kitomis sporto šakomis, plaukiant geriausiai vyksta medžiagų apykaita. Plaukimas yra ir grūdinimosi pagrindas – organizmas tampa atsparesnis ligoms ir kitiems nepalankiems išoriniams veiksniams.
Nuo 2015 metų Akademijos gimnazijos pradinukai dalyvauja respublikiniame plaukimo projekte ,, Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje”, kurį finansuoja ŠMSM, organizuoja Lietuvos plaukimo federacija bei Kėdainių plaukimo klubas. Už tai esame dėkingi Kėdainių sporto centro direktoriui Tomui Pakščiui.
Antrokams iteikti pazymejimaiŠiais mokslo metais projekte dalyvavo 23 antrokai. 30 užsiėmimų vyko Vilainių sporto mokykloje. Mokinius mokė plaukti  trenerės Neringa ir Diana. Antrokai susipažino su higienos, aprangos plaukiant reikalavimais, elgesio ir plaukimo taisyklėmis. Užsiėmimai prasidėdavo bendrojo lavinimo, specialiaisiais bei imitaciniais kūno pasirengimo pratimais sausumoje bei vandenyje. Mokėsi atlikti pramankštos ir atskirų plaukimo elementų, kaip naudotis pagalbinėmis priemonėmis. Užsiėmimų metu trenerės mokė moksleivius saugiai elgtis vandenyje, ugdytis gyvybiškai svarbius ir reikalingus plaukimo įgūdžius, pajusti savo kūno galimybes vandenyje, nugalėti baimę, atlikti įvairius judesius vandenyje: slinkimo, kvėpavimo, kojų ir rankų judesius, judėjimo būdus dugnu, kojų ir rankų judesius prie nejudančios atramos. Mokiniai mokėsi panerti po vandeniu ir atsimerkti jame, ištraukti ant dugno gulintį daiktą, 15 sekundžių plūduriuoti horizontalioje ir vertikalioje padėtyje, ritmiškai įkvėpti ir iškvėpti, tinkamai išlaikyti kūno padėtį judant ant krūtinės ir nugaros 25 metrus, atsispirti nuo dugno, nuo sienos, slinkti ”Strėle”, plaukti atliekant taisyklingus rankų ir kojų judesius bei taisyklingai kvėpuoti, nerti nuo baseino sienelės, dugno, atlikti šuolius į vandenį nuo baseino krašto. Žaisdami mokiniai įtvirtindavo išmoktus judesius, pratimus. Tai skatino savarankiškumą, mokėjimą veikti kolektyve, didino susižavėjimą plaukimu, kėlė emocijas, skatino fizinį aktyvumą. Taip pat sužinojo 10 saugaus elgesio taisyklių prie vandens: neiti į vandenį vienam, neiti, kai esi neseniai pavalgęs, kai esi sušilęs ar pavargęs, nesimaudyti draudžiamoje vietoje, plaukti netoli, palei krantą, nesušalti, atkreipti dėmesį į paplūdimio ženklus, klausyti suaugusiųjų ar gelbėtojų. Pasibaigus užsiėmimams, mokiniams buvo įteikti PAŽYMĖJIMAI ant kurių pasirašė Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Saulius Binevičius. Mokiniai plaukimo pamokomis liko labai patenkinti.
 
Projekto koordinatorė mokytoja Vitalija Strautnikienė