Balandis – skaitymo mėnuo

BalandisBalandis1Balandis2
      Norėdami paskatinti vaikus dažniau lankytis knygų pasaulyje ir daugiau skaityti, pasikvietėme Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ vadovę Vaidą Mandrijauskaitę. Pagrindinė šio fondo misija – aprūpinti Lietuvos bibliotekas, mokyklas geriausiomis lietuvių autorių knygomis vaikams. Juk pirmosios knygos apskritai nulemia tolesnį vaiko santykį su literatūra. Netinkama literatūra, jos pateikimas gali vaiką nuo knygos atbaidyti arba priešingai – uždegti meilę knygoms, susidomėjimą rašytu, spausdintu žodžiu.
      Vaida Mandrijauskaitė trečios ir ketvirtos klasės mokinius supažindino su vaikų knygų serijos „Vaikų bibliotekėlė“ naujausiomis knygomis. Papasakojo apie kai kuriuos knygų veikėjus, papuolusius į įdomias, keistas situacijas, keliaujančius, išdykaujančius, draugaujančius, padedančius vieni kitiems. Mokiniai noriai ir nuoširdžiai atsakinėjo į klausimus, šoko ratelį. Malonu buvo, kai kiekvienas vaikas gavo dovanų po kelias knygas. Jaunieji skaitytojai pažadėjo jas ne tik perskaityti, bet ir draugams pasiūlyti. Skaitydami bei diskutuodami  augame ir tobulėjame!
Bibliotekininkė R. Titiškienė