Rajoninis kūrybinis konkursas „Velykinis margutis“

Nuotrauka Velykinio margucio konkurso Kovo 1–21 dienomis Kėdainių r. Akademijos gimnazija organizavo 1–4 klasių mokinių  rajoninį kūrybinį konkursą „Velykinis margutis“. Konkurso tikslas – skatinti mokinių kūrybinius įgūdžius, lavinti meninius, estetinius gebėjimus ir saviraišką, puoselėjant švenčių tradicijas. Konkurse dalyvavo Akademijos gimnazijos, Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos, Kėdainių ,,Ryto“ progimnazijos, Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos, Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos, Vilainių mokyklos-darželio ,,Obelėlė“, Kėdainių „Spindulio“ mokyklos mokiniai. Konkursui pateikta 140 kūrinių: erdviniai margučiai, floristinės kompozicijos, piešiniai, aplikacijos, keramikos, siuvinėjimo, papjė mašė ir mišriomis technikomis atlikti darbai. Mokiniai kūrybiniuose darbuose panaudojo įvairias priemones ir medžiagas: popierių, sėklas, gamtines medžiagas, karoliukus, siūlus, medžiagines juosteles, sagutes, žvynelius, pabarstukus, vielą, plunksnas, gipsinį tvarstį, floristinį pluoštą, gyvus augalus, kiaušinių lukštus, karštus klijus ir kt.
       Komisija darbus vertino pagal šiuos atrankos kriterijus:
- idėją (originalumą, temos interpretaciją, medžiagų parinkimą idėjai perteikti);
- kompoziciją (formą, stilių, konstrukciją, pusiausvyrą);
- meninę raišką (spalvą, linijas, akcentą);
- techniką (komponavimo būdą, medžiagų paruošimą ir tvirtinimą);
- darbo estetiką.
        Rajoninio konkurso „Velykinis margutis“ mokinių kūrybiniai darbai eksponuojami Kėdainių švietimo pagalbos tarnyboje ir Akademijos gimnazijoje.
        Dėkojame mokiniams ir jų mokytojams už dalyvavimą konkurse.

Konkurso organizatorės: pradinių klasių mokytoja  Sigita Poškevičienė,
                                                                                    spec. pedagogė, logopedė Jolanta Naujokė