Spektaklio „Skambutis“ pristatymas

Gimnazijoje vyko storytelling spektaklio „Skambutis“ pristatymas ir paskaita su psichologėmis.

Šis renginių ciklas yra Radviliškio miesto kultūros centro inicijuoto ir valstybinio sveikatos stiprinimo fondo lėšomis finansuoto projektas „Kartu“ dalis.

Įgyvendinamo projekto tikslas – per  profesionalių menininkų sukurtą spektaklį padėti jauniems žmonėms pažinti save, savo aplinką, identifikuoti problemas ir mokėti įsivardinti jausmus bei pasitelkiant psichologines žinias didinti psichologinį atsparumą bei emocinę gerovę. Birželio – rugpjūčio mėnesiais vykusioje menininkų rezidencijose keturių charizmatiškų aktorių komanda, Gretė Každailytė, Severinas Norgaila, Monika Geštautaitė ir Dalius Jančiauskas kartu su režisieriumi Aleksandr Špilevoj kūrė spektaklį, pritaikytą paauglių auditorijai. Spektaklyje nagrinėjamos paaugliams aktualios temos: kaip išvengti kančios, įprasminti santykius su žmonėmis, išsaugoti draugystę, iškentėti išdavystė, išvengti žalojančio bėgimo nuo problemų. Intensyvioje įvykių sekoje nuolat svarstoma, kaip mūsų priimami sprendimai gali keisti mūsų aplinką, ateitį bei draugus. Spektaklyje ypatingai skatinamas tiesioginis žiūrovų įsitraukimas į spektaklio siužetą. Džiaugiamės, kad spektaklio premjeroje dalyvavę jaunuoliai neliko abejingi, emocionaliai reagavo į jiems aktualias, atpažįstamas situacijas ir aktyviai dalyvavo sprendžiant istorijos detektyvinius vingius kartu su aktoriais.

Valandos trukmės istorijų pasakojimo (storytelling) žanro spektaklį scenoje keitė psichologinio atsparumo diskusija-paskaita.  Psichologės Loreta Gudienė ir Andžela Rybakovienė plačiau aptarė spektaklio siužetą, personažų charakteristiką, taip pat diskutavo su jaunuoliais kas įtakoja jauno žmogaus pasirinkimus sudėtingose situacijose. Ypač didelis dėmesys skirtas emocinio atsparumo sąvokai.

Vykdomas projektas sulaukė ypatingo jaunų žmonių susidomėjimo, nes tokio pobūdžio programa Šiaurės Lietuvos regione dar nebuvo vykdoma.

Spektaklio kūrybinė komanda:

Režisierius Aleksandr Špilevoj

Aktoriai Gretė Každailytė, Severinas Norgaila, Monika Geštautaitė ir Dalius Jančiauskas

Kostiumų dailininkė Viktorija Ramanauskaitė

Projektų vadovė Vaida Norkevičienė