Pramogos Kaune

1Gegužės 28 d. Šlapaberžės pradinio ugdymo priešmokyklinukai, pradinukai ir ,,Kaštono‘‘ skyriaus pirmokai lankėsi vieninteliame Baltijos šalyse esančiame edukaciniame pramogų centre – „Curiocity – miestas smalsiems vaikams“. Centro koordinatorė supažindino mokinius su skirtingomis teminėmis erdvėmis ir pasiūlė veiklas, parinktas pagal vaikų amžių. Mokiniams buvo suteikta galimybė pasirinkti aktualiausią teminę erdvę, išbandyti labiausiai patikusias veiklas ir aktyvias pramogas bei savo jėgas išmėginti šokių aikštelėje prie milžiniško ekrano. Vaikai išbandė įvairius muzikos instrumentus, vaidino greitosios pagalbos ekipažo narius, dėliojo žmogaus kūno organų dėlionę, pabuvojo2 profesionaliais ir atsakingais virtuvės šefais, padavėjais. Mokiniai sužinojo, koks atsakingas ir įdomus yra ugniagesių darbas, kaip svarbu rūšiuoti atliekas bei tausoti aplinką, kaip organizuoti darbus statybose, kaip sukurti jaukią namų aplinką, kaip elgtis kilus žemės drebėjimui. Ekskursijos dalyviai sužinojo ir apie Saulės sistemos planetas, žvaigždes, pamatė daug kitų įdomybių apie kosmosą. Galvosūkių erdvėje sužinojo, kokius slaptus kodus naudoja agentai, kaip spręsti logines užduotis ir galvosūkius. Edukacinės veiklos buvo įdomios, paliko didelį įspūdį mokiniams.
3Mokiniai ekskursiją tęsė zoologijos sode ,,Zoopark“, kuris įsikūręs prekybos ir laisvalaikio centre ,,Mega“. Mokiniai turėjo išskirtinę galimybę iš arčiau susipažinti su gyvūnų pasauliu. Čia vaikai pamatė išdykėles surikatas, galėjo paglostyti mielus triušiukus, padraugauti su spalvingomis papūgomis. Zoologijos sodo erdvėje lankytojai susipažino su egzotiškais gyvūnais: filipinų žiurke, prerijų šuniukais, naminėmis ožkytėmis, jūrų kiaulytėmis, surikata, skunsu, šinšilomis ar afrikiniais ežiukais. Mokiniai galėjo ne tik pažaisti su gyvūnais, juos paglostyti, bet ir pamaitinti iš savo rankų. ,,Zoopark“ erdvėje mokiniai pažino gamtos įvairovę, mokėsi gerbti ir mylėti, būti kantriais ir draugiškais.
Vėliau mokiniai linksmai važinėjosi prekybos centro alėjomis ,,Megos“ traukinuku, drąsiausieji išbandė vaikų mėgstamą pramogą ,,Vamzdinė čiuožykla“. Baigdami ekskursiją vaikai linksmai atsivėsino prie gaivaus fontano.
Išvyka mokiniams labai patiko: jie ne tik sužinojo daug naujo, bet draugiškai ir linksmai praleido dieną, patyrė gerų emocijų. Dėkojame mokinių tėveliams už suteiktą galimybę nuvykti į įspūdingą kelionę.
Mokytoja Vilma Dabašinskienė