Išvyka į Rumšiškes

Vasario 10 d. šeštadienį jungtinė penktokų ir devintokų grupė su mokytojomis S. Čeidiene ir I. Masiliūniene nuvyko į Rumšiškes, į Lietuvos etnografijos muziejų, ir dalyvavo Užgavėnių renginyje ,,Ont sparnū“ (žemaitiškai ant sparnų).
Linksmybių ir pažintinių veiklų mokiniams netrūko: muziejaus miestelyje stebėjo  kaukių drožybos meistro Sauliaus Tamulio darbą ir klausė jo pasakojimo, kaip gaminama medinė Užgavėnių kaukė, užsukę į ,,Laumių kepyklą“ matė, kaip kepami meduoliniai gardėsiai, ,,Kooperatyvo krautuvėje“ įsigijo senoviškų skanėstų, dalyvavo ,,Raitelių lenktynėse“ aplink malūną, molinių puodų daužymo rungtyse,  žaidė liaudiškus jaunimo žaidimus, kurie vyko Žemaitijos ir Suvalkijos sodybose. Prie muziejaus malūno savarankiškai buvo kepami blynai. Šūkis ,,Tingėsi – neėsi, išsikepsi – turėsi“ paskatino mokytoją Indrę veikti ir netrukus gimnazistai ragavo lauke keptų blynų. Mokinius stebino ir džiugino dalyvių tarmiška šneka, puikiai nusiteikę po kaukėmis pasislėpę Užgavėnių personažai, muzikantai, šokėjai, persirengėlių eisenos ir gedulingos žiemos laidotuvių procesijos. Mokiniai sulaukė ir pagrindinio Užgavėnių ritualo, kai po Kanapinio ir Lašininio kovos Morė atsidūrė liepsnose.
Po kelionės mokiniai jautėsi it ,,ont sparnū“, dalijosi įspūdžiai ir naujomis patirtimis. Suprato, kad Lietuvos etnografijos muziejus po atviru dangumi yra puiki vieta su draugais gyvai pažinti savo krašto kultūrą, papročius ir kad Užgavėnių tradicijos yra ne tik linksmos, bet ir prasmingos.
Organizatorės