Traumų ir sužalojimų prevencija

1Mokykloje  mokinys praleidžia didžiąją dalį savo aktyvaus laiko, todėl čia ir traumos patiriamos5 dažniausiai. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, vaikų susižalojimai ir  traumos yra viena opiausių visuomenės sveikatos problemų. Didelė dalis sužalojimų ir sveikatai pavojingų kritinių situacijų patiriama visiškai netikėtai ir toli nuo profesionalių medikų, todėl informacija, gauta tikslinių mokymų metu, būna naudinga atsitikus nelaimei.
2 Kėdainių r. Akademijos gimnazijos bendruomenei be galo svarbu ne tik užtikrinti sveiką  ir saugią mokiniui3 aplinką, bet ir vykdyti prevencinius mokymus. Gimnazijoje sausio mėnesį vyko užsiėmimai, skirti traumų ir sužalojimų prevencijos skatinimui mokykloje. Užsiėmimų dalyviai – 3 kl., 4 kl., 5 kl.,7 kl., 8a kl., 8b kl.  mokiniai – mokėsi suteikti pirmąją pagalbą naudojant turimas pirmosios pagalbos ar kitokias teikimo priemones bei medžiagas, siekiant išsaugoti nukentėjusiojo gyvybę ar sustabdyti sveikatai žalingus veiksmus. Mokantis pirmosios pagalbos veiksmų buvo 4naudojamas gaivinimo manekenas bei mokomasis defibriliatorius. Mokiniai suvokė, kad įvykus nelaimei labai svarbu nesutrikti, gebėti valdyti emocijas, įvertinti riziką, apsaugoti save bei aplinkinius, taip pat suteikti pagalbą nukentėjusiam asmeniui, kol atvyks medikai. Užsiėmimų metu buvo pademonstruotas naujos sudėties pirmosios pagalbos rinkinio turinys. Mokiniai sužinojo, kokiais atvejais yra naudojami vienkartinio šaldymo maišeliai, vienkartinės pirmosios pagalbos kaukės bei turniketai. Kartu prisiminėme gimnazijoje esančias vietas, kuriose, esant reikalui, galime rasti šiuos rinkinius bei pasidžiaugėme, kad ir mūsų miestelyje, teikiant pirmąją pagalbą yra galimybė naudoti automatinį išorinį defibriliatorių, kuris yra miestelio ambulatorijoje, Ruokio g. 5.
           Taigi, taikant tokias prevencijos priemones kaip informavimas, švietimas, mokymas bei saugios aplinkos kūrimas, mes galime apsisaugoti ir kitus apsaugoti nuo nelaimingų nutikimų.