Spektaklis ,,Ana Frank“

Šeštokai 2023 metais dalyvavo Olgos Lengyel finansuojamame Niujorko TOLI instituto projekte ,,Ana Frank“. Mokiniai skaitė Anos Frank ,,Dienoraštį“, rinko svarbiausias scenas ir kūrė spektaklio scenarijų. Visi šeštokai dalyvavo vaidinime. Pagrindinį vaidmenį atliko Evelina Ronytė, įkvėpusi bendraamžius džiaugtis šeima, draugais, pajusti pirmąją meilę ir visa tai panorusi aprašyti5 dienoraštyje. Mergaitės prisiminimai ne tik apie šeimos, seserų santykius, bet ir apie gyvenimą slėptuvėje su Van Danų šeima, dantistu Diuseliu. Anos džiaugsmas ir meilė gyvenimui - aptemdyti Antrojo pasaulinio karo žiaurumų ir netekčių. Evelina Ronytė, santūri, rami, uždaro būdo, bet dvasinga mokinė šias savo savybes įkūnijo į Anos paveikslą. Ji ,,Dienoraštyje“ išsakė savo mintis, valią, fantaziją, vaizduotę ir jausmus. Įdomiai buvo atlikti mamos ir tėčio vaidmenys (Greta Okladnikovaitė ir Mykolas Šiuika), kurie norėjo apsaugoti dukras nuo Holokausto. Jie tikėjo, kad žiaurumai turi baigtis. Įspūdingai sukurtas Peterio paveikslas (Gabrielius Jodokas), kuris sugebėjo prisitaikyti prie esamų aplinkybių . Net ir gyvendamas slėptuvėje, jaunuolis buvo viskuo patenkintas, tikėjo žmonėmis. Jis suprato, kad mokslas ir kiekviena akimirka žmogui turi teikti džiaugsmą., Dantų gydytojas ponas Diuselis (Elijas Janovskis) rašė disertaciją, visada norėjo tikėti tik mokslinėmis teorijomis, mąstė apie mokslo poveikį žmogui.
Mokiniai, statydami spektaklį, įgijo aktorinių gebėjimų, išmoko perteikti veikėjų mintis, įsikūnyti į jų išgyvenimus. Parinkę muziką, sukūrę šokį, perteikė žiūrovams to laikmečio žmonių išgyvenimus ir amžinąsias žmogiškąsias vertybes – tikėjimą, meilę artimui, laisvės troškimą. Spektaklio ,,Ana Frank“ idėja -nepamiršti, kad gyvenimas gražus, jo neturėtų temdyti karo žiaurumai.
Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ina Krasauskienė